• پست الکترونیک

  support@masirafarinanpars.com
 • پشتیبانی

  ۸۸۰۶۲۸۶۵_۸۸۲۱۱۸۵۶
فروردین ۱۹, ۱۳۹۸

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه چه شرایطی دارد؟ تحصیل در روسیه چقدر هزینه نیاز دارد؟! خدمات موسسه مسیرآفرینان پارس برای اعزام دانشجو به روسیه و تحصیل در روسیه چه مواردی است؟ با ما همراه باشید.

 چرا تحصیل در روسیه؟

 روسیه کشوری است که در شمال اوراسیا قرار دارد و یکی از زیباترین کشورها به حساب میاید. پایتخت این کشور مسکو واحد پول آن روبل و زبان رسمی این کشور روسی میباشد.

تحصیل در روسیه به خصوص برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی به دلیل اعتبار بالای مدارک تحصیلی در روسیه برای رشته های پزشکی و غیر پزشکی و سیستم آموزشی بسیار عالی که در این کشور میباشد روسیه را به یکی از مقاصد پرطرفدار برای تحصیل در رشته های پزشکی و غیر پزشکی تبدیل کرده است. این نکته را هم باید ذکر کرد کع وزارت علوم ایران تحصیل به زبان روسی را مورد تایید قرار میدهد بنابراین دانشجویانی که قصد بازگشت به ایران را بعد اتمام دوره ی تحصیل خود دارند باید این نکته را در نظر بگیرند که تحصیل به زبان روسی مورد تایید ایران میباشد و باید در دوره های زبان روسی در کشور روسیه شرکت کنند و بعد وارد دانشگاه شوند. موسسه ی مسیرآفرینان پارس موفق به اعزام بیش از ۵۰ دانشجو در سال ۱۳۹۷ برای تحصیل در رشته های پزشکی و غیر پزشکی در دانشگاه های معتبر و مورد تایید مانند لومونوسف، سماشکو ، پاولوف، سیچینووا و…  با بهره گیری از وکلای کاردان و با تجربه در ایران و روسیه و همچنین کادر مشاوره و کارشناسان مجرب و زبده شده است.

 

مرتبط بخوانید: اعزام دانشجو به روسیه

 

تحصیل در روسیه چه مزایایی دارد؟

 

از مزایای تحصیل در روسیه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

۱ عدم نیاز به مدرک زبان برای  تحصیل در روسیه

۲ امکان اخذ بورسیه در  تحصیل در روسیه

۳ هزینه های پایین تحصیل و زندگی از مزایای تحصیل در روسیه است.

۴ تحصیل در دانشگاه هایی که رتبه های زیر ۱۰۰ را در جهان به خود اختصاص داده اند.

۵ نداشتن آزمون ورودی برای راهیابی به دانشگاه ها برای تحصیل در روسیه

۶ نداشتن محدودیت سنی برای تحصیل در روسیه

۷ امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی برای رشته های غیر مرتبط ( دیپلم غیر مرتبط ).

 

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

لیست دانشگاه های معتبر برای تحصیل در روسیه 

دانشگاه های کشور روسیه از جمله دانشگاه هایی هستند که دارای رتبه ی بالا در جهان و همچنین به دلیل هزینه های پایین تحصیل از جمله دانشگاه های پرطرفدار در میان دانشجویان میباشد در اکثر این دانشگاه ها امکان دریافت بورسیه وجود دارد که در صورت تمایل به اخذ بورسیه میتوانید با مشاوران موسسه ی مسیر آفرینان پارس تماس حاصل فرمایید.از جمله دانشگاه های معتبر کشور روسیه عبارتند از :

۱ دانشگاه پاولوف :

دانشگاه پزشکی اول پاولف سن پترزبورگ با نام اختصاری  PSPbGMU در سال ۱۸۹۷ و به عنوان نخستین مرکز آموزشی علوم پزشکی ویژۀ زنان در شهر سن پترزبورگ روسیه تاسیس شد. اکنون و با گذشت بیش از ۱۱۸ سال، این مرکز یکی از پیشروترین مراکز آموزشی در زمینۀ علوم پزشکی در روسیه و سرتاسر جهان محسوب می­شود.  دانشگاه پزشکی پاولوف سن پترزبورگ تنها دانشگاه علوم پزشکی در این شهر است که یک پلی­کلینیک مخصوص به خود را داراست. سال ۲۰۱۵ یکصد و هشتادمین سالگرد تاسیس پلی­کلینیک این دانشگاه است. دانشکده­ها ی دانشگاه پاولوف عبارتند از : دانشکده ی پزشکی ، دانشکده ی دندانپزشکی ، دانشکده ی پزشکی ورزشی ، دانشکده ی فرهنگ و تربیت بدنی ، دانشکده ی اطفال ، دانشکده ی رئانشناسی بالینی ، دانشکده ی دانشجویان بین المللی ، دانشکده ی تحصیلات تکمیلی پرستاری ، انیستیتوی پرستاری ، دانشکده ی تحصیلات تکمیلی ، دانشکده ی تحصیلات دانشگاهی مقدماتی.

۲ دانشگاه سماشکو :

.دانشگاه دولتی مسکو یک دانشگاه ۹۰ ساله جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه است. این دانشگاه یکی از اصلی ترین و برجسته ترین دانشگاه های روسیه است که آموزش را در هر دو رشته دندانپزشکی و پزشکی فراهم می کند.

۳ دانشگاه سیچینوا :

دانشگاه سچینوا روسیه از قدیمی ترین دانشگاههای پزشکی در کشور روسیه محسوب میشود و در فهرست دانشگاههای پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت مورد تایید قرار گرفته است، برای متقاضیانی که قصد اخذ پذیرش از دانشگاه سچینوا روسیه را دارند مواردی از قبیل هزینه تحصیل دردانشگاه سچینوا روسیه، رنکینگ دانشگاه سچینوا روسیه، خدمات اسکان و خوابگاه دانشگاه سچینوا روسیه، بهترین دانشگاههای پزشکی روسیه و مزایای تحصیل در روسیه دارای اهمیت  می باشد. امروزه رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی از رشته های پر طرفدار در بین دانشجویان در سراسر جهان می باشد. علاوه بر این متقاضیان این رشته ها به دنبال تحصیل در دانشگاه هایی هستند که رتبه خوبی در بین دانشگاه های جهان داشته باشند و از امکانات خوب آموزشی برخوردار باشند. یکی از بهترین دانشگاه های معتبر در این زمینه در کشور خودمان نیز دارای اعتبار است، دانشگاه سچینوا روسیه است. از آنجا که روسیه با مرزهای شمالی کشورمان هم مرز است، یکی از پرطرفدار ترین دانشگاه ها در بین دانشجویان ایرانی است.

مرتبط بخوانید: اعزام دانشجو به کانادا

رشته های تدریس در دانشگاه سیچینوا :

– پزشکی عمومی

-داروسازی

پزشکی بیوفیزیک

-اطفال

-پزشکی پیشرو

-دندانپزشکی

-زیست مهندسی و بیوانفورماتیک

-روانشناسی بالینی

-بیوشیمی پزشکی

-بیوتکنولوژی پزشکی

-مدیریت بهداشت و درمان

-کار اجتماعی

– پرستاری

۴ دانشگاه لومونسف :

این دانشگاه، که در شهر مسکو قرار دارد یکی از زیباترین و با عظمت ترین دانشگاه های دنیا می باشد. دانشگاه مذکور دارای ساختمانی بسیار باشکوه، با سبک معماری خاص و بسیار باعظمت در محلی سرسبز به نام «پوگلونی گور» قرار  دارد رشته هایی که در دانشگاه لومونسف تدریس میشوند عبارتند از :

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • مهندسی
 • هنر وادبیات
 • حقوق و فلسفه
 • سینما
 • تئاتر

مرتبط بخوانید : اعزام دانشجو به اتریش

لیست دانشگاه های ورد تایید وزارت علوم برای تحصیل در روسیه

Bashkir State University, (Ufa)

Bauman Moscow State Technical University (National Research)

Gubkin Russian State University of oil and Gas, (Moscow)po

Kazan (Volga Region) Federal University

Kazan National Research Technical University – KAI named after A.N.Tupplev, (Kazan)

Kazan National Research Technological University, (Kazan)

Lobachevsky State University of Nizhni Novgorod,  (Nizhni Novgorod)

Lomonosov Moscow State University

Moscow Aviation Institute (National Research University), (Moscow)

Moscow institute of Physics and Technology

Moscow State Institute of International Relations, MGIMO University

Moscow State University of Civil engineering(MGSU), Moscow

National Research University “Moscow Power Engineering Institute”,  Moscow

Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University

Russian Academy of Sciences

Russian State Agrarian University – MTAA, named after K.A. Timiryazev

Russian state Hydro meteorological University , (Saint Petersburg)

Russian state University of physical Education Sport, youth and Tourism (Moscow)

Saint Petersburg Mining University

Saint Petersburg State University, (Saint Petersburg)

 

 تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

 

هزینه های تحصیل در روسیه چقدر است؟

تحصیل و زندگی در کشور روسیه یکی از موارد کم هزینه میباشد که هر ساله متقاضیان زیادی را هم دارد . هزینه های تحصیل در روسیه برای رشته های پزشکی و غیر پزشکی متفاوت است و بنا بر رشته و دانشگاهی که فرد در آن تحصیل میکند این هزینه ها تغییر میکند اما به طور کلی میتوان گفت که هزینه های تحصیل در روسیه برای رشته های غیر پزشکی حدودا سالانه ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار و برای رشته های پزشکی سالانه ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار میباشد.

در مورد هزینه های زندگی هم میتوان گفت که این هزینه ها در شهر های مختلف روسیه متفاوت است یعنی در  شهر مسکو که یکی از گرانترین شهر ها میباشد هزینه های زندگی ماهانه به ۱۰۰۰ دلار هم میرسد اما در شهر سن پترزبورگ که یک شهر دانشگاهی و ارزان است هزینه های زندگی ماهانه ۲۰۰ دلارمیباشد که دانشجو میتواند با کار دانشجویی هزینه های زندگی خود را تامین نماید.

مرتبط بخوانید: اعزام دانشجو به نروژ

موسسه ی مسیرآفرینان پارس با استفاده از مشاوران و کادر مجرب و با تجربه در زمینه ی اعزام دانشجو آماده ی ارائه ی مشاوره ی تخصصی مختص با شرایط هر دانشجو توسط تیم حرفه ای میباشد همواره میتوانید جهت بهره گیری از مشاوره ی وکلای موسسه در خصوص تحصیل در روسیه با ما در تماس باشید.

دیدگاه :: 2

 • چاپ مقاله ::

  سلام و عرض ادب سایتتون بسیار پرمحتوی است سپاس بی کران از زحمات شما امیداست بدین صورت ادامه پیدا کنید چون واقعا سایتون آینده دار هستش

  • pentazoom.ir ::

   سلام. سپاس گزارم از حمایتتون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *