• پست الکترونیک

    support@masirafarinanpars.com
  • پشتیبانی

    ۸۸۰۶۲۸۶۵_۸۸۲۱۱۸۵۶
فروردین ۲۵, ۱۳۹۸

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه چه مزایایی دارد؟ چطور می توانیم از خدمات موسسه مسیرآفرینان پارس برای تحصیل در ترکیه استفاده کنیم؟ هزینه تحصیل در ترکیه چقدر است؟ با مسیرآفرینان پارس همراه باشید تا پاسخ سوالات را برای شما به صورت کامل توضیح دهیم.

 

مرتبط بخوانید: اعزام دانشجو به نروژ

 

ترکیه کشوری است که بخش بزرگ آن در جنوب غرب آسیا و خاورمیانه قرار گرفته است و بخش کوچک آن هم در جنوب شرق اروپا واقع شده است پایتخت این کشور آنکارا زبان مردم ترکیه ترکی استانبولی  و واحد پول این کشور لیر میباشد. دانشجویان از سال ۲۰۰۲ تمایل زیادی به تحصیل در ترکیه پیدا کرده اند به گونه ای که تعداد این دانشجویان به ۲برابر رسیده است و این امر نشان دهنده ی پیشرفت علمی این کشور است. تحصیل در ترکیه با هزینه ی نسبتا کم و کیفیت خوب امکانپذیر است.  دانشگاه های ترکیه از اعتبار علمی بسیار بالای برخوردار است و اغلب دانشگاه ها برای ارتقاء سطح علمی خود با دانشگاه های معتبر جهانی ارتباط مستقیم دارند به طور مثال دانشگاه حاجت تپه ترکیه به طور مستقیم با دانشگاه هاروارد آمریکا در ارتباط است. بنابراین میتوان گفت که تحصیل در ترکیه پلی است برای مهاجرت به سایر کشورها از جمله آمریکا و اکثر کشورهای اروپایی. از مزایای تحصیل در ترکیه میتوان به کیفیت آموزشی بسیار بالا ، اعتبار بالای دانشگاه ها ، نزدیکی به ایران ، هزینه های پایین تحصیل و زندگی ، امکان تحیل به زبان انگلیسیو… اشاره کرد.

 

مرتبط بخوانید: اعزام دانشجو به روسیه

 

برای تحصیل در ترکیه لیست دانشگاه های معتبر ترکیه کدام موارد است؟ 

 

دانشجویانی که قصد ادامه ی تحصیل در ترکیه را دارند و در نهایت به اقامت و یا دامه تحصیل در امریکا یا اروپا فکر میکنند باید بتوانند از میان دانشگاه های موجود در این کشور دانشگاهی را انتخاب کنند که دارای رتبه ی بالایی باشد که این موضوع به خودی خود باعث شده که همواره ذهن دانشجویان بین المللی مشغول به این موضوع باشد ، مراکز آموزش عالی در ترکیه همواره از اعتبار بالایی در تمام دنیا برخوردار بوده اند و مدارک معتبری را به دانشجویان خود ارائه می دهند و همچنین تجربه ی یک تحصیل با کیفیت را برای آنها به وجود می آورد.

اگر بخواهیم بهترین دانشگاه های ترکیه را نام ببریم، در درجه اول باید بگوییم که بسیاری از دانشگاه های آن در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار خواهند گرفت که از جمله ی این فهرست می توان به دانشگاههای حاجت تپه، آنکارا، آتاتورک و استانبول را مورد اشاره کرد.

۱ دانشگاه اژه :

 دانشگاه اژه به ترکی استانبولی (Ege Üniversitesi) یکی از دانشگاه های دولتی در شهر ازمیر است که در سال ۱۹۵۵ بنیان نهاده شد و اولین دانشگاهی است که در شهر ازمیر فعالیت خود را آغاز نموده است. دانشگاه اژه یکی از برترین دانشگاه های ترکیه به شمار می رود زبان آموزش در دانشگاه اژه ی ترکیه ، ترکی و انگلیسی و هزینه های تحصیل در دانشگاه اژه برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی حدودا ۲۰۰۰ دلار در سال و برای رشته های غیر پزشکی ۳۰۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار در سال متغیر است.

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

۲ دانشگاه حاجت تپه :

دانشگاه حاجت تپه یک دانشگاه بزرگ دولتی در شهر آنکارا، در ترکیه واقع شده است و شامل دانشکده های اقتصادی و علوم اداری، حقوق، آموزش و پرورش، مهندسی، هنرهای زیبا، نامه ها، و سایرعلوم می باشد. زبان تدریس در دانشگاه حاجت تپه انگلیسی و ترکی میباشد همچنین این دانشگاه در سال ۲۰۱۸ در رتبه ی ۷۰۰ جهانی قرار گرفت.

 

مرتبط بخوانید : اعزام دانشجو به اتریش

 

۳ دانشگاه کوچ :

دانشگاه کوچ یک دانشگاه خصوصی است که در شهر استانبول واقع شده است که در زمره ی بهترین دانشگاه های ترکیه در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است همچنین رتبه ی این دانشگاه در جهان ۳۰۱ و زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی میباشد. دانشگاه کوچ شامل دانشکده های پزشکی و پرستاری ، حقوق ، مهندسی ، علوم انسانی ، علوم اداری و اقتصادی میباشد شایان ذکر است که دانشگاه کوچ با نهادها و دانشگاه های بین المللی همکاری دارد.

۴ دانشگاه آتاترک :

دانشگاه آتاتورک ترکیه، یک دانشگاه دولتی (ایالتی) می باشد که در سال ۱۹۵۷ در شهر ارزوروم ترکیه تاسیس شده است رتبه بندی دانشگاه آتاتورک ترکیه دارای رتبه ۲۷۸ بهترین دانشگاه های جهانی آسیا و رتبه ۲۰ بهترین دانشگاه های جهانی ترکیه است و شامل دانشکده های معماری ، پزشکی و دندانپزشکی ، حقوق ، اقتصاد ، تربیت بدنی ، ادبیات، مهندسی و… میباشد.

۵ دانشگاه استانبول :

دانشگاه استانبول ترکیه، یکی از دانشگاه های برجسته ترکیه می باشد که در سال ۱۴۵۳ در شهر استانبول تاسیس شد و ساختمان اصلی آن در نزدیکی میدان بیاضیت است زبان تدریس در این دانشگاه ترکی ، انگلیسی ، آلمانی و فرانسوی است.

 

نکته این که تحصیل و زندگی در کشور ترکیه به دلیل هزینه های پایین زندگی طرفداران بسیاری دارد دانشجویان در حین تحصیل اجازه ی کار دانشجویی ۲۰ تا ۳۰ ساعت درهفته را دارند و با حقوق دریافتی خود به خوبی میتوانند هزینه های زندگی و تحصیل خود را فراهم نمایند . همچنین دانشجویانی که خواهان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های ترکیه هستند باید مدرک زبان حداقل آیلتس ۶ را داشته باشند.

 

مرتبط بخوانید: اعزام دانشجو به سوئد

 

اقامت بعد از تحصیل در ترکیه :

دستیابی به اقامت ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و اشتراکات فرهنگی زیاد به خصوص برای خطه ی آذربایجان در ایران متقاضیان زیادی را دارد. راهای مختلفی برای اخذ اقامت ترکیه وجود دارد از جمله اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه ، اقامت از طریق ویزای کار در ترکیه ، اقامت از طریق ازدواج در ترکیه، اقامت از طریق تحصیل که برای اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل،  البته بعد از پایان تحصیل، مدت کمی زمان برای شما وجود دارد تا شما بتوانید در صورت علاقه یا نیاز، ویزای خود را تبدیل به ویزای دیگری مثل ویزای کاری کنید. با پیدا کردن کار مناسب یا کار آفرینی یا خرید ملک، می‌توانید برای گرفتن اقامت دیگری اقدام کنید تا به اقامت دائم برسید.

 

مرتبط بخوانید : اعزام دانشجو به کانادا

 

امید است با مطالب درج شده در این مقاله اطلاعات کافی در اختیار همراهان همیشگی موسسه ی مسیرآفرینان پارس قرار گرفته باشد. درصورت نیاز میتوانید جهت اخذ مشاوره و اطلاعات تکمیل در مورد نحوه ی اخذ اقامت ترکیه ، تحصیل در ترکیه ، خرید ملک در ترکیه ، و موارد دیگر با موسسه ی مسیرآفرینان پارس تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *