• پست الکترونیک

  support@masirafarinanpars.com
 • پشتیبانی

  ۸۸۰۶۲۸۶۵_۸۸۲۱۱۸۵۶
فروردین ۵, ۱۳۹۸

تحصیل در آلمان

در مقاله جامع امروز راجع به تحصیل در آلمان موارد بسیار مفیدی را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

کشور آلمان در قاره اروپا واقع شده است و نام رسمی کشور آلمان جمهموری فدرال آلمان می باشد . پایتخت کشور آلمان برلین است. برلین یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای آلمان می باشد . زبان رسمی کشور آلمانی است که شاخه ای از زبان های اروپایی- هندو می باشد .آلمان با ۱۰ کشور هم مرز می باشد و جمعیت آن ۸۲ میلیون نفر است. هر ساله افراد زیادی جهت اقامت و زندگی دائم و ادامه ی تحصیل در آلمان به آن کشور مهاجرت می کنند . آلمان طبیعت بسیار زیبایی دارد و دارای کوهستان و دشت های وسیع و جنگل های فراوان می باشد . آب و هوای آن معتدل اقیانوسی است.

 

مرتبط  بخوانید : اعزام دانشجو به سوئد

 

چرا تحصیل در آلمان ؟

 

یکی از مزیت هایی که کشور آلمان را مکانی برای مهاجرت افراد و ادامه ی تحصیل آنان قرار داده است ، امکان تحصیل رایگان می باشد . معتبرترین دانشگاه های دنیا در این کشور واقع شده است و امکان اقامت دائم پس از تحصیل به دانشجویان یکی دیگر از ویژگی های مهم مهاجرت به آن کشور محسوب می شود که اغلب افراد با توجه به شرایط عالی کشور آلمان به فکر اقامت و تحصیل در آن کشور میفتند .

  اولین گام جهت تحصیل در آلمان ، گرفتن پذیرش از دانشگاه یا موسسات زبان آلمان نمی باشد و نامه از دانشگاه برای کسب اجازه ی تحصیل در آلمان کافی نیست بلکه دانشجو باید برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آلمان اقدامات لازم را انجام دهد . دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند بایستی از طریق سفارتخانه های آلمان در کشور خود اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای تحصیل در آلمان انجام دهند .

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

مزایای تحصیل در آلمان چیست؟!

 

مزایای تحصیل در آلمان به شرح زیر می باشد :

 • دانشگاه های معتبر در دنیا در این کشور می باشند .
 • درکنار تحصیل به افراد امکان کار داده می شود ، مخارج زندگی فرد پوشش داده می شود .
 • امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر کشورهایی چون آمریکا ، کانادا و .. به عنوان مهمان برای چند ترم تحصیلی به آن ها داده می شود .
 • هزینه تحصیل در آلمان نسبت به سایر کشورهایی چون آمریکا ، کانادا ، استرالیا به مراتب پایین تر بوده و به صورت کاملا رایگان می باشد.
 • دانشجویانی که در کشور آلمان تحصیل می کنند می توانند بعد از یک سال رشته تحصیلی خود را تغییر دهند و تغییر رشته تحصیلی به صورت نامحدود می باشد . همین امر باعث شده است به دانشجویان آزادی بیش تری جهت پیدا کردن رشته مورد علاقه داده شود .
 • یکی از مزیت های مهم تحصیل در آلمان برای دانشجویان خارجی نوع ویزای دانشجویی است . با ویزای دانشجویی در آلمان ، دانشجویان امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شنگن و سوئیس را دارند و محدودیت ورود در ویزای دانشجویی وجود ندارد و می توانند چند بار به خارج از کشور سفر کنند .
 • فارق التحصیلان خارجی اجازه اقامت به مدت یک سال و نیم در کشور جهت پیدا کردن کار پس از اتمام تحصیل دارند و در صورت شاغل شدن بعد از دو سال اقامت و پرداخت مالیات ، امکان درخواست اقامت دائم به آن ها از سوی کشور آلمان داده می شود.

 

مرتبط بخوانید: اعزام دانشجو به نروژ

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در آلمان چیست؟

 

 • کپی پاسپورت
 • کپی شناسنامه
 • مدرک زبان آلمانی حداقل b1
 • ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات آن
 • ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن
 • کارنامه قبولی در کنکور در صورت قبولی

جهت تحصیل در آلمان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا به عنوان دانشجوی بین المللی می توانید درخواست خود را از طریق فرم های موجود در وبسایت پذیرش دانشجو در آلمان تکمیل نمایید.

 

لیست دانشگاه های ممتاز در کشور آلمان برای تحصیل در آلمان

 1. Universität Bremen
 2. Bielefeld University
 3. Universität Freiburg
 4. Universität Bayreuth 
 5. University of Frankfurt
 6. Freie Universität Berlin
 7. Ruhr-Universität Bochum
 8. Leibniz Universität Hannover
 9. Philipps-Universität Marburg
 10. Humboldt-Universität zu Berlin
 11. Justus-Liebig-Universität Gießen
 12. Technische Universität Dresden
 13. Technische Universität München
 14. Technische Universität Darmstadt
 15. Technische Universität Braunschweig
 16. Eberhard Karls Universität Tübingen
 17. Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg
 18. Ludwig-Maximilians-Universität München 
 19. Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen
 20. Johann Wolfgang Goethe University Frankfurt am Main

 

مرتبط بخوانید: اعزام دانشجو به روسیه

 

هزینه تحصیل در آلمان چقدر است ؟

 

دانشجویان برای دریافت ویزای دانشجویی مبلغی معادل ۶۵ دلار را باید پرداخت کند اما این هزینه برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا معاف از پرداخت هزینه ای برای صدور ویزا می باشند . جهت دریافت ویزای دانشجویی باید اثبات کنید که توانایی تامین مخارج زندگی خود در شهر مورد نظر را دارید این مبلغ در سال معادل ۹۳۹۰ دلار و در ماه ۷۸۰ دلار می باشد . یکی از شروط ثبت نام در دانشگاه های آلمان خدمات مربوط به بیمه سلامت می باشد ، دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا قصد تحصیل در آلمان را دارند می توانند از تخفیف هایی استفاده کنند در غیر این صورت باید ۸۶ دلار در ماه بابت خدمات بیمه ای به دانشگاه پرداخت کنند .

در مقطع کارشناسی تحصیل در دانشگاه های عمومی کشور آلمان رایگان می باشد اما مبلغی به اندازه ۳۰۰ یورو (معادل۳۲۰ دلار ) از دانشجویان جهت انجام امور اداری و ثبت نام دریافت می شود .اکثر دانشگاه های آلمان عمومی بوده اما هزینه و شهریه ی یک سال تحصیل در دانشگاه های خصوصی ۲۰هزار یورو خواهد بود .

هزینه مقطع کارشناسی ارشد چنانچه بدون وقفه بعد از اتمام دوره کارشناسی انجام شود به صورت رایگان خواهد بود . تنها همانند دوره کارشناسی جهت ثبت نام و کارهای اداری مبلغ ناچیزی از دانشجویان دریافت می شود . اما هزینه تحصیل برای دانشجویانی که با وقفه ای بین دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد قصد ادامه تحصیل را دارند برای دانشگاه های دولتی مبلغ ۵هزار یورو در سال و ۳۰هزار یورو برای دانشگاه های خصوصی از دانشجویان متقاضی دریافت می شود.

 

مرتبط بخوانید : شرایط زندگی در آلمان

 

در دانشگاه های آلمان برای مقطع دکترا در ۶ ترم اول رایگان می باشد و تنها همانند مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مبلغ ناچیزی جهت ثبت نام و کارهای اداری از دانشجویان دریافت می شود که مبلغی کم تر از ۳۰۰ یورو می باشد .

 

مرتبط بخوانید : اعزام دانشجو به اتریش

 

هزینه زندگی دانشجویی برای تحصیل در آلمان برای مدت یک ماه چقدر است ؟

 

اجاره خانه با شارژ ( برق ، آب ، اینترنت ) ۳۰۰ یورو

خوراک ۱۶ یورو

تفریح و سرگرمی ۵۰ یورو

بیمه درمانی ۸۰ یورو

آموزش  ۲۰ یورو

سایر موارد ۵۰ یورو

جمع کل = ۶۶۰ یورو

 

مرتبط بخوانید : اعزام دانشجو به کانادا 

 

اقامت پس از تحصیل در آلمان

 

اقامت در آلمان پس از پایان تحصیل می تواند از طریق کار، سرمایه گذاری، ازدواج و ثبت شرکت انجام شود. افرادی که متقاضی اقامت پس از تحصیل از طریق کار می باشند می توانند با توجه رشته تحصیلی و مهارت خود شغل مناسبی را برای خود پیدا کنند . افرادی که در آلمان فارغ التحصیل شده اند راحت تر از سایر افراد می توانند شغل مناسبی را برای خود پیدا کنند و از مزایای جست و جوی کار پس از تحصیل در آلمان استفاده کنند .   

برای مشاوره رایگان در خصوص تحصیل در آلمان با وکلای خبره ما تماس بگیرید!  ۰۲۱۸۸۲۱۲۸۵۶_ ۰۲۱۸۸۰۶۲۸۶۵

دیدگاه :: 4

 • zizi ::

  خوراک ۱۶ یورو?????

 • Amir Ghalanbor ::

  ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ما قرار میدین.

 • amir ::

  please send the Germany data to my e mail

 • Kazm ::

  من خودم پونزده ساله المان هستم و هزینه های زندگی که نوشتید اصلا درست نیست و کلا تخیلیه . هزینه های زندگی خیلی بیشتر ازاین ها است و تقریبا دو برابر چیزی که شما نوشتید خرج یک زندگی بسیار سطح پایین میباشد در شهرها و محله های سطح پایین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *